The Zone Of İnterest Türkçe Dublaj İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.9 IMDB Puanı 1 Yorum 2,560 Görüntülenme

The Zone Of İnterest Türkçe Dublaj İzle

Martin Amis'in aynı adlı romanından uyarlanan The Zone of Interest, Holokost'un korkunç gerçekliğini farklı bir bakış açısıyla ele alan bir dram filmidir. Eserde, Auschwitz toplama kampının komutanı Rudolf Höss ve ailesinin hayatı, soykırıma tezat oluşturacak şekilde gösterilmektedir.

Höss'ün ofisinde bir mahkumla cinsel ilişkiye girdiği sahne dışında bulundukları kampın içine hiç girilmez. Bu yüzden kamptaki vahşet dolaylı olarak yansıtılmaktadır.

Filmde Holokost'un dehşetini göstermek için kan, ceset ya da işkence sahnelerine ihtiyaç duyulmaz. Bu da The Zone of Interest’i yönetmenin diğer filmlerinden ayırır.

The Zone Of Interest teknik açıdan çok başarılı bir filmdir. Görüntü yönetmeni Lukasz Zal, sahnelerdeki atmosferi yaratmak için renk, ışık ve derinlik kullanımındaki ustalığını gösterir. En etkileyici sahnelerden biri, Höss'lerin evinin ön bahçesinden, duvarın arkasındaki bacayı, mavi gökyüzünü gösteren uzun çekimdir.

Filmin ses efektleri oldukça etkileyicidir. Kampın duvarlarının ötesinden gelen çığlıklar ve silah sesleri izleyiciye soykırımın gerçekliğini çok iyi bir şekilde yansıtır. The Zone of Interest, Holokost hakkındaki en cesur, en özgün filmlerden biri olarak kabul edilebilir.
Filmdeki Oyunculuk
Filmdeki oyuncular arasında; Christian Friedel, Rudolf Höss rolünde soğuk ve soğukkanlı performans sergiler. Hedwig rolündeki Sandra Hüller ise Auschwitz Kraliçesi lakaplı acımasız bir kadını canlandırmaktadır. Diğer karakterler; Nazi subayları, hizmetçiler, mahkumlar ve aile üyeleri de gerilimi arttıran roller oynar.


UYARI: Film yorum atıldıktan 5-10 dakika sonra açılacaktır.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Diğer Adları:

    İlgi Alanı

    Yorumlar (1)