Tay 2 Ebabil Takımı 2024 İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
4.0 IMDB Puanı 176 Görüntülenme

Tay 2 Ebabil Takımı 2024 İzle

Yönetmen:

‘‘Tay 2 Ebabil Takımı’’, genç bir at olan Tay’ın, Ebabil kuşlarıyla birlikte Kudüs’ten Mekke’ye uzanan maceralı yolculuğunu anlatan animasyon filmidir. TRT ortak yapımı olup 12 Ocak 2024 tarihinde vizyona girmiştir. Film, ailece izlenebilecek, hem eğlendiren hem de düşündüren bir eser olarak öne çıkmaktadır.

Tay 2 Ebabil Takımı, ilk filmi Tay’ın Maceraları’nın devamı niteliğindedir. Bu yapımla izleyicilerinden fazlasıyla beğeni kazanmış, binleri aşkın izleyici tarafından seyredilmiştir. Vizyondaki ilk dört haftasında gişede lider olan Tay, ikinci filmi ile de başarısını sürdürmeye devam eder.

Yapım, Nurullah Yenihan’ın yönetmenliğinde, Ayşe Sevim ve Ayşe Şahinboy Doğan’ın senaryosuyla, Burak Çambel’in müzikleriyle hayat bulur. Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi olma özelliğine sahip olan çalışma, aynı zamanda İslam tarihi ve kültürüne de ışık tutar. Çocuklara dini değerleri eğlenceli, ilgi çekici ve sürükleyici bir şekilde aktarır.

Filmin Konusu
Film, Tay’ın annesi Şiraz’ın yolundan giderek bir ulak atı haline gelmeyi arzu etmesini konu alır. Önemli bir bilgiyi Mekke’de Komutanlık yapmakta olan Ammara’ya aktarmak adına maceralı bir görev üstlenmesiyle başlar. Yolculuk esnasında farklı engellerle karşılaşır, kendini ilginç ve gülünç durumlar içinde bulur. Yeni dostluklar kurar ve cesaret, kararlılık, fedakarlık gibi değerleri öğrenir.

Tay 2 Ebabil Takımı, hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli, öğretici ve duygu dolu bir animasyon niteliğindedir.


UYARI: Film yorum atıldıktan 5-10 dakika sonra açılacaktır.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?