Sadık Ahmet Full HD Kalite İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
286 Görüntülenme

Sadık Ahmet Full HD Kalite İzle

Yönetmen:

Hakan Yonat

Oyuncular:

Erdal Beşikçioglu, Nur Fettahoğlu, Ozan Akbaba, Turgay Aydın
‘’Sadık Ahmet’’, Dr. Sadık Ahmet'in Batı Trakya Türklerine yapılan zulme karşı verdiği mücadeleyi konu alan bir dram-biyografi filmidir. Eser 29 Aralık 2023 tarihinde vizyona girmiştir. Sadık Ahmet rolünü Turgay Aydın, eşi Ayşe Ahmet rolünü Nur Fettahoğlu, Yunanistan Başbakanı Konstantin Miçotakis rolünü ise Erdal Beşikçioğlu canlandırmıştır.
Filmin Konusu
Film, Sadık Ahmet'in 1976 yılında Batı Trakya Türk Azınlığı Derneği'nin kuruluşundan 1995 yılında geçirdiği trafik kazasına kadarki hayatını kronolojik olarak anlatır. Eserde; düzenlediği imza kampanyaları, kurduğu siyasi parti, tutuklanmaları, yargılanmaları ve uluslararası platformlarda yaptığı konuşmalar yer alır.

Yapıt, Batı Trakya Türklerinin tarihsel ve kültürel geçmişine, yaşadıkları sorunlara ve direnişlerine vurgu yapar. İnsan hayatını kurtarmaya çalışan bir doktor ve halkının haklarını korumaya çalışan bir lider olarak Sadık Ahmet'in ikilemini gözler önüne serer. Kararlılığını, cesaretini, fedakârlığını ve vizyonunu aktarır. Ayrıca ailesiyle olan ilişkisini, eşi Ayşe Ahmet'in desteğini ve çocuklarına olan sevgisini de gösterir.

Film genel olarak olumlu eleştiriler almıştır. Senaryosu, yönetimi, oyunculuğu, müzikleri ve kurgusuyla beğeni topladığını söylemek mümkündür. Ayrıca Batı Trakya Türklerinin yaşadıkları zorlukları ve mücadelelerini gerçekçi bir şekilde yansıtmasıyla da beğeni kazanmıştır. Yanı sıra, Sadık Ahmet'in hayatını ve kişiliğini başarılı yansıttığı için de övgü alan bir film olmuştur.

Sizler de birçok kişinin beğenisini kazanan bu filmi sitemiz üzerinden HD kalitede izleyebilirsiniz.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?