Hayatla Barış İzle 2024
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
159 Görüntülenme

Hayatla Barış İzle 2024

Hayatla Barış
Hayatla Barış filmi Ampüte Futbol Milli Takımı’nın gözdesi Barış Telli’nin hayat hikayesini anlatıyor. Kırıkkale şehrinde 1989'de doğan Barış Telli, oyun oynadığı sırada peşinden koştuğu top yüzünden dört yaşında sağ bacağını kaybetti. Barış çok küçükken geçirdiği bu talihsiz kaza sonucunda engelli kalmasına rağmen hayatın zorluklarını aşarak sporun birçok branşında Türkiye rekoruna imza atmıştır.

Kaza sonucu sağ bacağını kaybeden Telli, Ampute Futbol Milli Takımı’nda attığı pek çok gol ve sayısı belirsiz şampiyonlukları ile ün kazanmıştır. Dolayısıyla da takımın ‘Ampute Messi’si’ olarak anılmaktadır.
Hayatla Barış Oyuncu Kadrosu
Barış Telli, hayat hikayesini anlatan filmin proje imzasından önce kendisini Taner Ölmez’in oynamasını özellikle istemişti. Bu isteği gerçekleştirilirken aralarındaki benzerlik de dikkatleri çekti. Oyuncu kadrosunun devamında Bülent İnal, Nazan Kesal, Biran Damla Yılmaz, Mekin Sezer, Gürkan Uygun, Devrim Kabacaoğlu, Erkan Üçüncü, Sinan Tuzcu, Alara Turan, Gurur Çiçekoğlu ve Arben Akış yer alıyor.

Yönetmen koltuğunda Ekin Pandır’ın oturduğu, senaryosunu Koray Yeltekin’in kaleme aldığı Hayatla Barış filmi çekimlerine İstanbul’da başlandı. Çekim sırasında Taner Ölmez tek bacakla topa vuruşu ve kanedyenelerin kullanımı gibi konuları hayatını canlandırdığı Barış Telli’den ders alarak öğrendi. 2022 yılında çekimi biten film, 9 şubat 2024’te beyaz perde ile buluşacak.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?