Ferrari İzle 2023 Türkçe Dublaj ve Altyazı
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 196 Görüntülenme

Ferrari İzle 2023 Türkçe Dublaj ve Altyazı

Enzo Ferrari, dünyanın tanıdığı ve birçok kişinin hayallerini süsleyen Ferrari otomobillerinin kurucusudur. Markanın kuruluşu ve günümüze ulaşma sürecinin ardından yatan zorlu hikâye ise birçok otomobilsever tarafından her daim merak konusu olmuştur. Ferrari filmi ise bu meşakkatli süreci konu alır ve özellikle Enzo’nun markanın yaratılışı sırasındaki dönüm noktalarına dikkat çeker.
1957 yılına kadar gidilmiş olan bu filmde, Ferrari’nin en önemli dönüm noktalarından biri olan Mille Miglia yarışına dair hazırlık süreci kapsamlı bir şekilde anlatılır. Otomobillerin yarışa hazırlanışı, aynı zamanda bu aşamada otomotiv alanındaki son teknolojiler ve mühendislik harikası olan detaylar ayrıntılı bir şekilde izleyiciyle buluşturulmaktadır.
Ferrari Filmi Özeti
Enzo Ferrari, 1946 yılında dünya genelinde otomotiv sektörüne yön verecek olan markalardan biri olan Ferrari’yi kurmuştur. İlk etapta işler hiç de istediği gibi gitmemektedir ve marka neredeyse iflas aşamasına gelmiştir. Tarihler 1957 yılını gösterdiğinde artık Ferrari markasının miladı dolmak üzeredir ancak Mille Miglia yarışı, tabiri caizse bu marka için köprüden önceki son çıkıştır. Nitekim marka kurucusu Enzo da aynı hisleri taşımaktadır. Yarışa katılma konusunda oldukça kararlıdır ve otomobilini üstün mühendislik bilgisiyle yarışa hazırlar.
Bu dönemde markanın kurucu ortaklarından olan eşi Laura’yla da arası kötü olan ve ailesine vakit ayırmakta zorlanan Enzo, yarışı kazanıp tüm bu sorunların sona ereceğini düşünür. Aynı dönemde bir oğullarını kaybeden çiftin, artık bir çıkmazın içinde oldukları aşikardır. Bu noktada Enzo’nun katıldığı Mille Miglia yarışı hem çiftin hem de Ferrari markasının kaderini tamamen değiştirecektir.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?