Demir Pençe (The Iron Claw) Filmi İzle Türkçe Altyazı
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı 672 Görüntülenme

Demir Pençe (The Iron Claw) Filmi İzle Türkçe Altyazı

Yönetmen:

Sean Durkin
Demir Pençe 1969 yılında çekilmiş bir Türk filmidir. Konu itibariyle film genelinde, Demir Pençe ve arkadaşlarının Fantoma'ya karşı verdiği başarılı mücadele izleyicilerin karşısına çıkar.Fantoma bir zamanlar birlikte çalıştığı profesörden mikrofilmleri almak için Türkiye’ye gelir. İstanbul emniyetinin en büyük yardımcıları Demir Pençe ve arkadaşları ise Fantoma’yı yakalayıp emniyete teslim etmeyi amaçlamaktadırlar.

Demir Pence filmi, aksiyon ve macera arayışında olan sinemaseverlere hitap eder. Yönetmenliğini Çetin İnanç’ın yaparken; Demir Karahan, Nebahat Çehre, Yıldırım Gencer başrolleri paylaşmışlardır. Bunun yanı sıra Feri Cansel, Oktar Durukan, Danyal Topatan Necati Er, Oktay Yavuz,Süheyl Eğriboz,Hüseyin Zan gibi ünlü isimler de rol almıştır.
Türk sinemasının önemli eserlerinden biri olan Demir Pençe, maskeli kahraman yapıtlarına da öncülük etmiştir.Fantoma’ya karşı verilen heyecanlı mücadele güçlü aksiyon sahneleriyle birleşmiştir. Başarılı macera sahneleri ile izleyicilerinin soluksuz seyrini kazanmayı başarır.
Sinemanın kült yapıtları arasında olan bu filmin konusu, kurgusu ve sahneleriyle izleyiciden tam not almayı başarmıştır.

Bulunduğu dönem itibariyle Türk sinemasına farklı bir bakış açısı getirmiş olan filmin senaryosu Kemal Erşahin ve Çetin İnanç tarafından yazılmıştır. Yapım zamanı itibariyle sinemanın tek düzelikten çıkmasına katkı sağlamıştır. Filmin müzikleri ise Erdem Buri tarafından hazırlanmıştır. Konunun anlatımındaki akıcılık müziğin doğru seçimiyle taçlanarak seyircide yankı uyandırmasına sebep olmuştur.
Senaristi, müziği,yapımcısı,ışıkçısı,oyuncu ve yönetmeni ile tam bir uyum ve akış içerisinde olması baş yapıtlar arasında yerini almasını sağlamıştır.


UYARI: Film yorum atıldıktan 5-10 dakika sonra açılacaktır.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?